Trening pewności siebie dla biznesmenów.

Praca w biznesie i odpowiedzialność za różne projekty wyzwala w nas ogromne poczucie odpowiedzialności. To bardzo ważne, aby wszystkie umowy i zobowiązania zostały dopilnowane i żeby wszystko, co jest pod naszą opieką zostało zatwierdzone przez firmę, z którą decydujemy się współpracować. Wiążą się z tym ogromne finanse, dlatego biznesmenem na ważnym stanowisku może być jedynie osoba pewna siebie i zdecydowana. Ale co zrobić w sytuacji, gdy stanowisko uznawane za bardzo ważne powierzono komuś, kto z pewnością siebie ma spore problemy, a wszelkie wystąpienia publiczne budzą w nim lęk? Czy jest jakieś skuteczne rozwiązanie na to, aby nieśmiała myszka, siedząca do tej pory cicho pod miotłą mogła w jednej chwili stać się prawdziwą lwicą salonową? Pewność siebie to cecha, której można się nauczyć! Nie przychodzi ona od razu, w niektórych przypadkach da się ją wypracować stosunkowo szybko, w innych zajmuje to trochę więcej czasu. Jedno jest pewne – warto dążyć do poszerzenia własnej pewności siebie, ponieważ daje ona więcej siły wewnętrznej, niż cokolwiek innego.

Od czego zacząć?

Zapisanie się na trening pewności siebie zaczynamy od znalezienia dobrego coacha. Dobrze będzie, jeśli ten coach będzie mógł się poszczycić udokumentowaną wiedzą z zakresy psychologii. Dzięki temu wiedzieć będziemy, że trafiliśmy w ręce profesjonalisty! Na rynku, w branży coachingu jest bardzo wielu samozwańczych mistrzów, którzy uprawiają ten zawód jedynie dla pieniędzy. Należy wystrzegać się wszelkich tego typu propozycji. Profesjonalny trening pewności siebie przeprowadzić może jedynie osoba z właściwymi kwalifikacjami, bogatą wiedzą. W przeciwnym wypadku z treningu możemy wyjść jeszcze bardziej pokiereszowani psychicznie. Częstotliwość uczęszczania na treningi powinna być też ustalona przez prowadzącego, ale jak najbardziej możemy mieć wpływ na nasz „grafik zajęciowy”. Jednym wystarczą dwie godziny treningu w tygodniu, inni dzięki zwiększeniu czasu na spotkania z coachami i psychologami czują się bardziej pewnie. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku i od tego, jak wiele ran z przeszłości jest do przepracowania.

Regularne treningi a biznes.

Osiągniecie pewności siebie po terapiach i spotkaniach motywacyjnych sprawia, że:

  • nie boimy się kontaktu z przeciwnikiem biznesowym
  • jesteśmy w stanie kontrolować naszą mowę ciała, a to bardzo dużo o nas mówi podczas spotkań biznesowych
  • potrafimy zachować się w nieoczekiwanej sytuacji
  • mamy więcej empatii dla naszych współpracowników
  • szybciej i logiczniej podejmujemy ważne decyzje
  • z większą przyjemnością wykonujemy swoje obowiązki

Treningi pewności siebie w świecie biznesu – jak to wygląda?

Najczęściej zajęcia prowadzone są grupowo, ale jeśli znajdą się osoby, które chcą spotykać się z coachem indywidualnie – zazwyczaj nie ma przeszkód w tym kierunku. W spotkaniach zbiorowych wyczuwa się jednak pewien rodzaj powściągliwości i obawy przed całkowitym otwarciem, a jeśli w treningu biorą udział tylko dwie osoby – łatwiej jest mówić o sprawach osobistych.

Przeczytaj również: http://mental-power.pl/trening-pewnosci-siebie/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kursy i szkolenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.